Home Избрани Бивши F1 пилоти: Ферари е Ферари. Отборът все още има повече тежест...

Бивши F1 пилоти: Ферари е Ферари. Отборът все още има повече тежест от Хамилтън

„Според мен оплакванията на Хамилтън по радиото и в интервютата след състезанието бяха не на място“, заяви Алези. „Можеше да се справи различно. Но както знаете, в падока – и говоря конкретно за италианците – има един-два слуха, че Хамилтън е първият пилот, за когото те имат чувството, че е по-важен от бранда“, каза Ралф Шумахер

69
0
Люис Хамилтън, Шарл Льоклер, Ферари F1
Люис Хамилтън и Шарл Льоклер; снимка: Ферари

Ситуацията във Ферари между Шарл Льоклер и Люис Хамилтън от Гран при на Нидерландия бе предмет на дискусия в голяма част от анализите след надпреварата на пистата Зандвоорт. Бившият пилот на Скудерията Жан Алези заяви пред италианския вестник „Кориере дела Сера“, че тимът заслужава респект.

„Според мен оплакванията на Хамилтън по радиото и в интервютата след състезанието бяха не на място“, заяви Алези

„Люис е голям характер, изисква определен респект. Ще напомня на всички, включително на него, че Ферари е Ферари. Заслужава уважение. Дори когато не е съобразява незабавно с неговите молби“, добави бившият френски пилот.

Ралф Шумахер и Тимо Глок дискутираха ситуацията в Скай Спортс Германия. Братът на седемкратния световен шампион Михаел Шумахер повтори неколкократно, че Хамилтън трябваше да се справи със ситуацията по друг начин.

„Мога да разбера известно разочарование. Такова винаги съществува у един пилот, особено непосредствено след състезание, когато емоциите още са силни. Но на тази възраст и при неговото положение можеше да подходи по-различно. Особено по отношение публичните критики към отбора“, заяви Ралф Шумахер.

„И според мен подобна забележка се отнася с особена сила за него, защото миналата година той не помогна наистина на отбора. Мисля, че отборът все още има малко повече тежест от него. Можеше да се справи различно. Но както знаете, в падока – и говоря конкретно за италианците – има един-два слуха, че Хамилтън е първият пилот, за когото те имат чувството, че е по-важен от бранда“, каза още той.

Тимо Глок даде за пример Мерцедес и как там се справиха със ситуация между пилотите си

„Ако искаш да се състезаваш за шампионата и да печелиш състезания, трябва да го правиш перфектно като Мерцедес. Идеалният пример как не се прави е с Льоклер и Хамилтън. Льоклер задържа Хамилтън две или три обиколки прекалено дълго. Ако бяха пуснали Люис да го задмине рано, можеше да са дори пред [Андреа Кими] Антонели“, обясни Глок.